519 361 240

Charity Golf Krtek 2012

ZFP PŘISPĚLA KE ZLEPŠENÍ LÉČBY ONKOLOGICKY NEMOCNÝCH DĚTÍ
Charitativní činnosti ve prospěch dětí, ať opuštěných, týraných, či nemocných, se ZFP akademie věnuje od svého založení. Od roku 2003 na ni věnovala již přes tři miliony korun.

Posledním z řady byl zatím Charity Golf Cup Krtek 2012, který se uskutečnil v Prosper Golf Resortu v Čeladné v podhůří Beskyd. ZFP se stala generálním partnerem tohoto projektu. Ve vazbě na sídlo Nadačního fondu dětské onkologie Krtek v Brně tuto akci významně podpořili ředitelé obchodních sítí a hlavních regionálních kanceláří ZFP z Brna a Břeclavi Dana Zelená, Pavel Heč, Vladimír Kos, Petr Sedlák a Michal Očenášek.
Stanovili jsme si vysoký cíl – získat prostředky na nákup video laparoskopu, neinvazivního operačního přístroje, který pomocí optického kabelu v trubici s mikrochirurgickým nástrojem umožňuje sledovat operační pole uvnitř těla pacienta. Přispívá k přesnosti zásahu a rychlejšímu hojení a významně zvyšuje úspěšnost léčby a komfort dětských pacientů.
Zúčastněné potěšila zpráva manažerky fondu Stáni Martínkové, že výtěžek turnaje za významného přispění generálního sponzora a ostatních sponzorů činí 425 tisíc korun, což umožní drahý operační přístroj koupit. Video laparoskop bude instalován na oddělení dětské chirurgie Fakultní nemocnice Brno. Nadační fond očekává, že přístroj bude využit pro operace 10-15 dětí z kliniky dětské onkologie a 20-25 dětí z chirurgie měsíčně.
Turnaje se zúčastnili a dobrou myšlenku přijeli podpořit i osobnosti jako cyklista Ján Svorada a moderátor Petr Holík, kteří dlouhodobě s Krtkem spolupracují. Ceny vítězům předala Jitka Válková, Česká Miss 2010. Rád ještě jednou tlumočím poděkování za podporu projektu všem sponzorům z řad ZFP a spolu s Krtkem se těšíme na viděnou.

 

Charity Golf Krtek 2012