519 361 240

Darování finanční částky je potvrzením úspěšnosti

Peníze by měly člověku udělat radost minimálně dvakrát – když je vydělá a když si za ně něco koupí. A řeš není jen o nových botách či automobilu. Pokud se rozhodnete určitý obnos darovat někomu, kdo ho opravdu potřebuje, radost je hned několikanásobná a dobrý pocit pak k nezaplacení.

ZFP pomáhá dlouhodobě potřebným, a dává tak najevo že jí není jedno, co se kolem děje. Ve smyslu této filozofie pořádá každoročně sbírku pro NF VITA NOVA při FN Brno ředitelka obchodní sítě HRK 22 Dana Zelená.
„S nadačním fondem VIZA NOVA spolupracuji delší dobu a jeho činnosti se nesmírně vážím. Je zaměřena do oblastí, které pomáhají nemocnici zajistit kvalitní a bezpečnou zdravotní péči. Pacienti se zcela specifickými nemocemi a potížemi často potřebují speciální prostředky či pomůcky, které nejsou pro jejich léčbu nezbytné, ale výrazně usnadňují práci zdravotníkům. A právě v tomto ohledu nemocnici významně pomáhá NF VITA NOVA.“
Letos se do sbírky zapojila i obchodní struktura ředitele Petra Sedláka z břeclavské HRK 6 a svým dílem přispěla i akciová společnost ZFP akademie. Během necelých dvou měsíců se podařilo vybrat 220 000 Kč. Dárcovský šek převzala na 3. reprezentačním plese ZFP Group předsedkyně správní rady NF Erna Mičudová. O konkrétním využití věnované částky rozhodne správní rada fondu. S největší pravděpodobností za ni bude pořízen cystoskop, který se využívá v urologii. Finance tak pomohou celé řadě pacientů.
„Vědomí toho, že mezi námi stále existují lidé, kteří nemyslí jen na sebe, ale i na druhé, utvrzuje nejen mě osobně, ale i mé kolegy v tom, že svět není tak špatný. Firmy i jednotlivci se uvědomují, že dostávají touto cestou možnost podělit se o svůj úspěch. A darování finanční částky je potvrzením úspěšnosti. Je známkou toho, že naše společnost není po morální stránce tak sobecká. Všem, kteří se na sbírce podíleli, bych chtěla vzkázat – děkujeme!“ uzavírá Erna Mičudová.

01