519 361 240

I díky vám mají motýlci šanci na lepší život

Stejně jako v minulých letech pomáhá naše společnost těm, kteří to nejvíce potřebují. Letos jsme se v charitativní pomoci zaměřili mimo jiné na léčbu a zlepšení životních podmínek dětí trpících tzv. nemocí motýlích křídel.

Díky zakladateli HRK 11, řediteli obchodní sítě Pavlu Hečovi, který sbírku inicioval, se podařilo vybrat 200 000 Kč. „Obřanské sdružení DebRA jsme vybrali naprosto cíleně poté, co jsme s partnerkou zjistili, že potřebuje prostředky na pořízení speciálního přístroje Quantum, který je určen pro klinickou studii,“ vysvětlil už dříve důvod svého rozhodnutí.
A že to bylo rozhodnutí správné, potvrzují i slova ředitelky DebRA Alice Salamonové: „Nový přístroj bude generovat kmenové buňky. Darovaná částka tak pomůže ve svém důsledku celé řadě pacientů a nemocí motýlích křídel. Chtěla bych proto všem, kteří nám prostřednictvím této sbírky pomohli, moc poděkovat za naše motýlky. I tyto peníze umožní lidem s touto chorobou prožít co nejkvalitnější život.“ Podle Alice Salamonové je filantropie v ČR ve srovnání se zahraničím zatím v plenkách, ale jak sama dodává – v těch nejkvalitnějších. „Mění se nejen zákony, které podporují transparentnost neziskového sektoru, ale také přístup samotné veřejnosti. Lidé čím dál víc mají chť pomáhat a my jsme jim za to moc vděční.“

02