519 361 240

ZFP GROUP podpořila českou premiéru filmu ČIARA nominovaného na Oscara

ZFP GROUP podpořila slovenský thriller Čiara, který pod českým názvem Čára právě vstupuje do českých kin. Slovenský režisér Peter Bebjak, který v Praze natáčel mimo jiné seriály Kriminálka Anděl, Mordparta a Specialisté, představil svůj celovečerní snímek na české premiéře v Cinema City Slovanský dům V Praze.
Čára, čtvrtý celovečerní snímek talentovaného režiséra Bebjaka, je napínavou historkou, ale i sociologickou sondou do východňárského kraje. Drama, které se na území naší bývalé federace zas tak často netočí, otevírá před diváky polosvět, o kterém většina z nich patrně nebude mít ani potuchy.
Film Čára byl slovenskou filmovou akademií nominován na Oscara. Získal také ocenění na 52. ročníku Mezinárodního filmového festi

valu v Karlových Varech. Peter Bebjak si za dynamické vyprávění z doby, kdy vznikala schengenská hranice, z MFF KV odvezl cenu za režii. Podmanivá a žánry elegantně spojující Čára dokazuje, že tento film Petera Bebjaka se určitě vyplatí shlédnout.

Plakát Čára_final

O FILMU:

Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli starajícího se důvěrníka, ale také zásadového a nekompromisního vůdce, jemuž v rozhodujících okamžicích nechybí sebevědomí a temperament. Klidný souběh obou prolínajících se světů se však se vzrůstající nervozitou, obklopující nejistou budoucnost s nově budovanou hranicí schengenského prostoru, začíná pomalu otřásat. A když pak jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina konsekvencí, během níž bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit. Režie Petra Bebjaka vnáší do kriminálního námětu s prvky thrilleru nakažlivou jiskru, která jej na míle vzdaluje od pouhé žánrové zábavy, a odhaluje univerzální lidský příběh zasazený do prostředí, kde se prolínají kultury, zvyky i individuální osudy.

CZ film Čára premiéra