519 361 240

ZFP GROUP podpořila oceněný film ČIARA

ZFP GROUP podpořila nový thriller Čára, který právě vstupuje do kin. 

Slovenský režisér Peter Bebjak, který v Praze natáčel mimo jiné seriály Kriminálka Anděl, Mordparta a Specialisté, představil ve Varech svůj celovečerní snímek ze slovensko-ukrajinské hranice Čára. 

Čára, čtvrtý celovečerní snímek talentovaného režiséra Bebjaka, je napínavou historkou, ale i sociologickou sondou do východňárského kraje. Drama, které se na území naší bývalé federace zas tak často netočí, otevírá před diváky polosvět, o kterém většina z nich patrně nebude mít ani potuchy.

 

O FILMU:

Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovensko-ukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli starajícího se důvěrníka, ale také zásadového a nekompromisního vůdce, jemuž v rozhodujících okamžicích nechybí sebevědomí a temperament. Klidný souběh obou prolínajících se světů se však se vzrůstající nervozitou, obklopující nejistou budoucnost s nově budovanou hranicí schengenského prostoru, začíná pomalu otřásat. A když pak jedna z pašeráckých dodávek ztroskotá, spustí se nezastavitelná lavina konsekvencí, během níž bude muset Krajňák zpochybnit své vlastní mezníky, které dosud nechtěl překročit. Režie Petra Bebjaka vnáší do kriminálního námětu s prvky thrilleru nakažlivou jiskru, která jej na míle vzdaluje od pouhé žánrové zábavy, a odhaluje univerzální lidský příběh zasazený do prostředí, kde se prolínají kultury, zvyky i individuální osudy.

Film Čára také bodoval na 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Peter Bebjak si za dynamické vyprávění z doby, kdy vznikala schengenská hranice, z MFF KV odvezl cenu za režii. Podmanivá a žánry elegantně spojující Čára dokazuje, že filmy Petera Bebjaka se do budoucna určitě vyplatí sledovat.