519 361 240

ZFP REALITNÍ FOND USKUTEČNIL PRVNÍ INVESTICI V MAĎARSKU – VACI GREENS budova C

vaci-greens-budova-c-budapest-madarsko-zfp-realitni-fond

ZFP realitní fond obhospodařovaný společností ZFP Investments, investiční společnost, a.s., rozšířil své portfolio nemovitostí o administrativní centrum Váci Greens budova C v Budapešti. Tato nová kancelářská budova byla dokončena v červnu 2015 a disponuje plochou téměř 20 tisíc m², která je plně pronajata společnosti z globální skupiny GENERAL ELECTRIC.

Budova Váci Greens C má ideální umístění v oblasti VACI CORRIDOR, kde se nalézají jedny z nejvyhledávanějších kancelářských prostor v Budapešti, a to i pro její excelentní dostupnost z centra města. Budova byla postavena belgickou developerskou společností ATENOR, získala několik mezinárodních ocenění a jako jedna z prvních v Budapešti také certifikát komplexní udržitelnosti budovy BREEAM ‘Excellent’.

Nájemcem budovy Váci Greens C je společnost GE Infrastructure Hungary Holding Kft. ze skupiny General Electric, která vznikla v roce 1892 a působí v oblastech výzkum, vývoj a výroba leteckých motorů a kogeneračních jednotek, výzkum a vývoj softwaru, ve finančnictví aj. Celá skupina pak patří mezi největší a nejziskovější společnosti na světě. GE Infrastructure Hungary Holding Kft. podepsala v roce 2013 s maďarskou vládou strategické partnerství na více než 20 let a v budově Váci Greens C si zřídila operační centrum pro celou Evropu.

VACI GREENS budova C je další, již pátou, významnou nemovitostí v portfoliu ZFP realitního fondu, obhospodařovaného investiční společností ZFP Investments. ZFP realitní fond je speciálním nemovitostním fondem pro veřejnost, který vznikl v červnu 2013. V listopadu 2016 přesáhla hodnota majetku fondu částku 3,7 miliardy Kč.

„Akvizicí budovy VACI GREENS C jsme nejen získali do portfolia fondu mimořádně kvalitní projekt pronajatý exkluzivnímu nájemci, ale současně jsme dosáhli příznivé geografické diverzifikace mimo Českou republiku“, řekl Peter Lukáč, místopředseda představenstva ZFP Investments.

Zvěřejněno na www.hypoindex.cz

ZFP INVESTMENTS

zfp-investments-small

ZFP Investments, investiční společnost, a.s., je česká investiční společnost, která vznikla strategickým spojením potenciálu dvou úspěšných společností působících na českém a slovenském finančním trhu. Jedná se o slovenskou investiční společnost IAD Investments a českého investičního zprostředkovatele ZFP akademie. Společnost ZFP Investments tak v sobě spojuje zkušenosti v oblasti správy aktiv i v oblasti finančních služeb. Více informací o společnosti naleznete na www.zfpinvest.com.

AKCIONÁŘI SPOLEČNOSTI ZFP INVESTMENTS

iad

Společnost IAD Investments, správ. spol., a.s., byla založena v roce 1991 a je nejstarší nezávislou investiční společností na Slovensku. Nabízí investiční produkty: podílové fondy, spořicí programy a služby individuální správy aktiv. Je členem Slovenské asociace správcovských společností a Asociace pro kapitálový trh České republiky. Spravuje majetek v celkové hodnotě více než 420 milionů EUR. Společnost je součástí finančního holdingu Pro Partners Holding, a.s. Více informací o společnosti naleznete na www.iadinvest.com.

zfp

Společnost ZFP akademie, a.s., patří v rámci České republiky k nejvýznamnějším účastníkům finančního trhu a její historie sahá až do roku 1995. Za dobu své existence postupně získala desítky tisíc obchodních zástupců a zprostředkovala více než 3,3 miliony smluv. Po dobu své více než dvacetileté existence trvale zaujímá přední postavení na trhu zprostředkování finančních produktů. Se společností IAD Investments spolupracuje od roku 2010. Je členem Asociace finančních zprostředkovatelů a finančních poradců ČR (AFIZ). Více informací o společnosti naleznete na www.zfpa.cz.

Kontakt:
PhDr. Jana Pelcová
ředitelka marketingu a komunikace ZFP akademie
j.pelcova@zfpakademie.cz