25.09.2020
Sdílet

Filip Svensson: "Hlavní motivací je pro mě obrovský potenciál nejen profesního růstu."


Datum: 25.09.2020

 

Filip Svensson je součástí ZFP teprve 2 roky a za tu dobu si stihl vybudovat síť klientů, díky které se dostal až na pozici číslo 5. Jeho cíle však směřují ještě výš. Jak se dozvěděl o ZFP a co je jeho největší motivací? O to se s námi podělil během příjemné schůzky v prostředí nových kanceláří ZFP Servis v Brně na Cejlu 58.

 
Je vám 21 let a mnoho vašich vrstevníků ještě studuje. Vy však již druhým rokem úspěšně spolupracujete se ZFP. Jak jste se o naší společnosti dozvěděl?
O ZFP jsem se dozvěděl od svého sponzora Michala Hrouzka, kterého jsem oslovil přímo já, protože je to můj spoluhráč z fotbalu. V té době jsem potřeboval sjednat pojištění odpovědnosti, jelikož jsem rozvážel jídlo. Naše spolupráce samozřejmě neskončila jen pojištěním, ale odprezentoval mi všechny možnosti v ZFP a já si řekl, že bych o tom chtěl vědět ještě více a pobírat za smlouvy provize. Věděl jsem, že si budu do budoucna sjednávat další vlastní smlouvy a to, že bych mohl získat alespoň část peněz zpět, pro mě byla skvělá zpráva. Na základní seminář jsem tedy jel ještě dva nebo tři měsíce před maturitou.

Takže jste na značku ZFP narazil až během sjednávání konkrétního produktu?
Michal čas od času zařizoval smlouvy spoluhráčům, ale podrobně jsem to nezkoumal. Ze začátku jsem si myslel, že je klasický pojišťovák. Nevěděl jsem, jestli si smlouvy sjednat na pobočce nebo přímo u nějakého odborníka. Oslovil jsem ho tedy s prosbou o radu, jelikož jsem věděl, že je úspěšný a v oboru se orientuje. Až v té době jsem se dozvěděl o naší společnosti.

Pokračoval jste ale dál a navštívil jste základní seminář…
Zajímala mě hlavně finanční gramotnost. Mám vystudované strojírenství, takže o financích jsme se kromě ekonomiky na škole moc nebavili. Navíc se rád učím věci, které mě baví a naplňují.

Za jak dlouho jste si prošel celou vzdělávací akademií ZFP?
Základní seminář mě nadchl, hlavně první a poslední část v podání Miroslava Brožka o možnostech podnikání se ZFP. Přiblížila se však maturita, takže jsem stihl jen některá vedlejší proškolení. Během toho jsem ale bral s sebou na přednášky i spolužáky. Před maturitou jsem měl snad dva nebo tři seminaristy, poté jsem si užil volno a o prázdninách jsem začal naplno. Postupně mě to začalo naplňovat ještě více.

Čím se vám podařilo nové seminaristy oslovit?
Na začátku to bylo nejjednodušší, protože jsem oslovoval kamarády nebo spolužáky ze třídy. Vyprávěl jsem jim o školení a možnostech získat vlastní provize. Chtěl jsem, aby se také dozvěděli užitečné informace, které se hodí do života. Celkově se snažím známé oslovovat hlavně myšlenkou finančně se vzdělávat, a ještě k tomu využít příležitosti provizí. Je na každém, jestli se chce pokračovat dál.

Co naopak na vás působilo jako největší motivace?
V devatenácti letech jsem chtěl vydělávat peníze a věděl jsem, že nechci být zaměstnaný. Kdybych šel na vysokou a po ní někam do strojírenské firmy, tak mám fixní plat na celý život. Tady je potenciál obrovského růstu, kdy příjem není zastropovaný a získám navíc i dost znalostí, zkušeností a kapitálu pro vlastní finanční investice za účelem vybudování pasivního příjmu. Výši svého výdělku si mohu sám lehce ovlivnit.

Změnila se nějak motivace od vašeho začátku v ZFP?
Spíše bych řekl, že cíle nabývají rozměrů. Na začátku jsem se chtěl svojí prací uživit, teď mám v plánu zakoupit si Mustanga nebo investiční byt na pronájem. Co se kariéry týče, rád bych se stal manažerem obchodní sítě, lektorem ZFP akademie a začátkem příštího roku postoupit do pozice šest. Je pro mě důležité stanovovat si cíle. Motivací jsou pro mě také zahraniční zájezdy se ZFP, byl jsem například ve Slovinsku a navštívil jsem s našim obchodním partnerem i Livigno.

Chtěl jste být úspěšný i v dětství?
Dlouhou dobu jsem chtěl být profesionální fotbalista, ale postupem času jsem zjistil, že je pozdě a do Barcelony to už asi nedotáhnu. Vždy mě lákalo podnikání. Chtěl jsem si otevřít obchod, ale pořád jsem hledal cesty a přemýšlel jsem, jak dobře a na čem vydělat peníze.

Co říkají na vaši práci rodiče? Jak přijali finanční sektor?
Rodiče mi to nezakazovali, spíše mě v tom podporovali. Tou dobou už jsem nebydlel doma a s přítelkyní jsme byli v nájmu, takže mě nevídali tak často. Navíc když mě něco baví, tak si do toho nenechám mluvit. Na semináři byl zatím jen můj taťka, protože třičtvrtě rodiny mám ve Švédsku, tak se termíny špatně domlouvají. (smích)

Jak vypadá váš běžný pracovní den?
Vše si musím naplánovat, ideálně na celý týden. Hraju fotbal a chodím na tréninky, ale někdy je potřeba na ně nejít a raději upřednostnit schůzku. Mám obrovskou výhodu, že si čas můžu naplánovat tak, jak se mi to hodí. Jinak jsou mé pracovní dny hodně individuální. V červenci jsem dělal některé dny čtrnáctky, ale pak jsou týdny, kdy mám volného času více. Každý den ráno chodím s kolegy do kanceláře a když nemáme schůzky, tak odcházíme domů kolem čtvrté nebo páté hodiny odpoledne. Někdy za mnou klienti přicházejí přímo sem a jindy je vhodnější, zejména u početnějších rodin, zajet přímo k nim. Je to tak půl na půl.

Změnilo se něco v období koronaviru?
V tomto čase jsme se nejvíce zaměřili na online sjednávání energií společně s kolegou Michalem Němečkem. Do toho jsem řešil majetkové pojištění nebo investice, které jdou také vyřešit na dálku. Když jsem měl volno, využíval jsem webinářů s našimi obchodními partnery, což bylo super, protože jsem se dozvěděl nové informace z pohodlí domova.

Na co se primárně specializujete?
Zaměřuji se hlavně na úvěry a majetky, ale do toho se věnuji klasické kombinaci rodinných financí. Čas od času řeším s klienty i hypotéky.

A čemu se věnujete ve volném čase?
Volného času moc není. Ale tím, že jsme tu sportovci, tak jsme chodívali na beach volejbal i v rámci kanceláře a snažíme se vymýšlet další aktivity. S přítelkyní také často jezdíme na výlety po Česku.

Jak vnímáte ZFP jako firmu?
ZFP není jen o práci, ale je to životní styl. Společnost nám dává obrovskou příležitost kariérního růstu a můžeme si vydělat nadstandardní peníze už v mladém věku. Stačí, aby člověk chtěl, protože to ostatní se díky vzdělávací akademii a množství proškolení doučí. Jako strojař můžu být příkladem. Každý má šanci a nemůže nic ztratit. I kdyby si kdokoli za pár měsíců řekl, že to není pro něj, pořád získá cenné zkušenosti.

A negativní recenze na ZFP? Šíří je lidé, kteří mají buď špatnou zkušenost nebo něčemu neporozuměli. Samozřejmě může kdykoli nastat chyba lidského faktoru, ale vždy je potřeba problém rozklíčovat, vše vysvětlit a urovnat. Vždy je lepší se zeptat někoho, kdo je z oboru než číst něco na internetu.

Kde se vidíte za dva roky?
Chtěl bych být na pozici sedm nebo osm. Lektor, nové auto, byt na investici, svůj vlastní byt na bydlení, možná rodinu.


 

Mám zájem o služby

Přihlašte se k našemu newsletteru a získáte nové informace ze světa financí.