01.10.2020
Sdílet

Mladá krev ZFP Tomáš Zeman: "Chtěl bych do budoucna zabezpečit i svou rodinu."Datum: 8. 10. 2020
 

Se ZFP spolupracuje již dva roky a práci u CNC strojů vyměnil za finanční byznys. Tomáš Zeman je jedním z mladých talentů, které v rámci naší nové rubriky postupně představujeme. Co pro něj bylo motivací na samém začátku a jak vnímá trend domlouvání schůzek přes sociální sítě? To se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Tomáši, jak dlouho trvala vaše cesta k prvním dosaženým cílům?
U mě panovala na začátku velká neaktivita seminaristů, které jsem do ZFP přivedl. Řekl bych, že prvního půl roku to bylo tak na hraně a poté se až začalo podnikání rozjíždět. Chvíli trvá, než se člověk domluví na schůzce, pobaví se o smlouvách, v případě výhodnějších nabídek je předělává a ve finále řeší i výpovědní lhůty.

Před nástupem do ZFP jste však byl ještě zaměstnaný v naprosto odlišném oboru.
Na základním semináři jsem byl 26. srpna a 11. září jsem nastoupil do ZFP naplno. Mám vystudovanou strojírnu a do té doby jsem byl dva a půl měsíce zaměstnaný jako operátor CNC strojů. Byl jsem ale nespokojený s penězi i přístupem. Kluci ze ZFP mě chvilku přemlouvali a nyní bych už neměnil. Jsem rád, že jsem dostal tuto příležitost.

Finance vás dříve nelákaly?
V podstatě ani ne, protože jsem byl typický student, který dodělal maturitu a chtěl jít klasickou cestou do zaměstnání. Sám jsem se o finanční gramotnost nezajímal, to spíše až v ZFP, do které mě pozval kolega Filip Svensson.

Co bylo vaší motivací jít na seminář ZFP?
Po prezentaci firmy s Michalem Hrouzkem a Filipem Svenssonem jsem měl vizi, že nebudu klasický zaměstnanec a mohu v životě dokázat o něco víc díky vlastnímu podnikání. Zaujala mě nejvíce poslední část semináře, kdy jsem viděl úspěšné lidi, kteří si umí opravdu vydělat pěkné peníze. V té chvíli jsem si řekl, že když mohou oni, tak můžu i já. Nešel jsem tam s tím, abych měl provize za své smlouvy, viděl jsem před sebou příležitost dokázat více.
 
Jaká je vaše motivace?
Motivací jsou z části samozřejmě peníze, proto lidé chodí do práce. Zároveň vidím v budoucnu možnost být finančně nezávislý a užívat si časové svobody.  Mým cílem je mít ve 25 letech vlastní finanční investice v takové výši, aby mi generovaly pasivní příjem dostatečný pro to, abych si mohl užívat života bez omezení. Není však všechno pouze o mě. V prvé řadě bych chtěl zabezpečit svou rodinu a rodiče, aby měli hezké dožití v důchodu. Chci svému okolí pomáhat, ne pouze vydělávat miliony a žít v luxusu.
 
Je pro vás motivací i tým, ve kterém pracujete?
Určitě ano. Nikdy jsme si nezáviděli, a naopak se podporujeme a zajímáme se o to, kdo je jak úspěšný. Máme parádní kolektiv lidí a náš tým se pouze rozšiřuje. Nejsme klasičtí obchoďáci, co chodí jen po schůzkách a vydělávají peníze.
 
Jak vypadá váš běžný den?
Snažím se ráno přicházet tak, abych byl v kanceláři do půl deváté. Poté si domlouvám schůzky na celý týden. Ideální je mít minimálně deset schůzek týdně. Během toho na setkání jezdím, řeším s klienty smlouvy. Můj čas se přizpůsobuje schůzkám, nemám danou pracovní dobu. Když mám své týdenní cíle splněné, tak je super, že můžu klidně ve čtvrtek a v pátek zůstat doma.

Který produkt ZFP je vám nejbližší?
Zaměřuji se na celé rodinné finance, ale nejvíce se mi daří zajišťovat životní pojištění, o které je u mě největší zájem.

Jsou pro vás dobrým obchodním nástrojem i sociální sítě?
Celkově se snažím využívat možnosti online světa co nejvíce, a to nejen při sjednávání smluv pomocí našich aplikací. Ze začátku pro mě bylo příjemnější kontaktovat nové zájemce písemně než telefonicky. Schůzky jsem si domlouval po zprávách a tuto možnost využívám i nyní. Sociální sítě jsou navíc dobrý nástroj pro zviditelnění naší práce. Kdokoliv vidí můj rozvoj, že jsem se posunul dále, mám nové auto a podobně.

Kde vůbec hledáte nové klienty?
Nyní už se mi stává, že mi píší přímo moji vrstevníci, jelikož o mé práci už slyšeli. Mám velkou rodinu, takže všechny z rodiny jsem také ještě neobešel. Nejdůležitější jsou recenze a osobní zkušenosti.

Jak byste se popsal jako člověk?
Myslím si, že jsem cílevědomý, ambiciózní a jdu si za svým. Chtěl bych v životě něco dokázat a příležitost k tomu mám velkou. Snažím se být na sebe přísný a myslím si, že když si jde člověk za svým, tak je jen otázka času, kdy se mu začne dařit. Ze začátku peníze nejsou, protože se musí celý proces rozběhnout. Nyní jsou mé příjmy oproti vrstevníkům nesrovnatelné. Za mnohé vděčím samozřejmě mým kolegům, kteří mi v začátcích pomáhali.

Čemu se věnujete ve volném čase?
Hraji fotbal za FC Svratka Brno, takže mám třikrát až čtyřikrát do týdne trénink. Je to ale o prioritách, když vím, že musím na schůzku, tak jde fotbal stranou. Nejsem ve fázi, kdy by mě fotbal uživil.
 
Co byste vzkázal lidem, kteří o práci v ZFP přemýšlí?
Tuto příležitost může dostat každý a nic za zkoušku nedá. Když na sebe bude tvrdý, tak přijde úspěch brzy.

  

Mám zájem o služby

Přihlašte se k našemu newsletteru a získáte nové informace ze světa financí.