29.01.2018
Sdílet

Nová akvizice ZFP realitního fondu je v Polsku

Kotlarska 11, tak se jmenuje nové luxusní administrativní centrum na lukrativní adrese v polském Krakově. V prosinci 2017 je získal do svého portfolia ZFP realitní fond jako svou šestou nemovitost. Zbrusu nová budova byla dokončena v říjnu 2017. Disponuje pronajímatelnou plochou přes 11 tisíc m².

Kancelářská budova Kotlarska 11 se nalézá na východním okraji historické čtvrti Kazimierz, která je zapsána na seznamu památek UNESCO. Díky tomuto prestižnímu umístění, vynikajícímu zázemí a skvělé dostupnosti se lokalita postupně stává hlavním obchodním centrem Krakova. Krakov, který je druhé největší polské město, se během poslední dekády stal jednou z nejvyhledávanějších evropských destinací pro firmy poskytující služby s vysokou přidanou hodnotou.

Atraktivní design budovy spolu se špičkovým technologickým řešením dělá z administrativního centra Kotlarska 11 jednu z nejzajímavějších a nejprestižnějších budov v Krakově. Moderní skleněnou fasádu doplňují plochy zeleně, a to i na vnitřním nádvoří budovy.

Nemovitost má rozlohu přes 11 tisíc m², z čehož více než 9 tisíc m² tvoří kanceláře a necelé 2 tisíce m² jsou obchodní prostory. Mezi hlavní nájemce patří technologické společnosti Grand Parade nebo Chatham Financial.

Budova Kotlarska 11 je šestou významnou nemovitostí v portfoliu ZFP realitního fondu, obhospodařovaného investiční společností ZFP Investments. ZFP realitní fond je speciálním nemovitostním fondem pro veřejnost, který vznikl v červnu 2013. V prosinci 2017 přesáhla hodnota majetku fondu částku 5 miliard Kč.

„Administrativní centrum Kotlarska 11 splňuje všechny požadavky na prémiovou nemovitost. Je skvěle umístěná, stavba a technologické zázemí jsou nové a na vysoké úrovni. Budova poskytuje příjemné a flexibilní pracovní prostředí, je moderní a současně klade důraz na zeleň a veřejný prostor. V kombinaci s dynamicky rostoucím polským trhem jsme přesvědčeni, že jde o mimořádnou akvizici ZFP realitního fondu, která přinese jeho podílníkům atraktivní výnos“, řekl Ing. Vladimír Bencz, člen představenstva ZFP Investments a portfolio manažer fondu.

Mám zájem o služby

Naší hlavní službou je poskytovat prostřednictvím vzdělávacích seminářů aktuální informace ze světa financí. Potřebujete řešit konkrétní oblast? Rádi vám doporučíme konkrétní typ semináře, který vám pomůže proniknout do konkrétní problematiky. Pošlete svůj e-mail, ozveme se vám.