11.03.2019
Sdílet

Šlechtitelská stanice vinařská získala titul Vinařství roku 2018

Šlechtitelka - vinařství roku 2018


TISKOVÁ ZPRÁVA

Vítězem devátého ročníku prestižní soutěže Vinařství roku 2018, pořádané Svazem vinařů ČR, se stala Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s., která zvítězila v kategorii velké vinařství nad 250.000 l/rok.
 
Toto významné ocenění se stalo velkou radostí pro majitele vinařství manžele Poliakovi a samozřejmě i pro všechny spolupracovníky a milovníky vín ze Šlechtitelské stanice vinařské Velké Pavlovice. Vinařství roku v kategorii velká vinařství 2018 je symbolickým ocenění společného desetiletého úsilí při budování Šlechtitelky v kategorii velká vinařství.

„Chtěli bychom poděkovat touto cestou všem, kteří naše Vína s rodokmenem rádi pijí nejen doma, ale také třeba v Penzionu André uprostřed vinohradů a také společně propagují značku ZFP Group, které jsme součástí,“ řekl ředitel Šlechtitelské stanice vinařské, Ing. Vratislav Nakvasil, Ph.D.

Devátý ročník této významné soutěže přinesl velmi vysokou a vyrovnanou úroveň všech devíti finalistů a složité rozhodování pro odbornou komisi. Komise složená ze zástupců širší odborné veřejnosti z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu, navštívila všech devět vinařství přímo v jejich sídle a na místě zhodnotila jejich činnost v uplynulém roce.

JUDr. Tibor Nyitray, prezident pořadatelského Svazu vinařů, dodává: „Hlavním smyslem soutěže Vinařství roku je povzbuzení vinařů a hledání inspirace. Byli bychom velmi rádi, kdyby se zvláště to letošní vítězné vinařství stalo vzorem pro co nejvíce dalších.“
Ve finále se v kategorii velké vinařství utkala vinařství CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, a.s., Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice, a.s. a BOHEMIA SEKT, s.r.o. – vinařství Habánské sklepy.

Soutěž vyhlašuje a titul „Vinařství roku“ uděluje Svaz vinařů České republiky ve spolupráci s Národním vinařským centrem, za významné podpory Vinařského fondu ČR, Jihomoravského kraje a statutárního města Brna.

 

Mám zájem o služby

Naší hlavní službou je poskytovat prostřednictvím vzdělávacích seminářů aktuální informace ze světa financí. Potřebujete řešit konkrétní oblast? Rádi vám doporučíme konkrétní typ semináře, který vám pomůže proniknout do konkrétní problematiky. Pošlete svůj e-mail, ozveme se vám.