Stavební spoření

Stavební spoření je oblíbeným finančním produktem zejména díky svému garantovanému výnosu. Konkrétně jde v současnosti o 10% státní příspěvek až do výše 2 000 Kč ročně s možností získat výhodný úvěr ze stavebního spoření


Přestože atraktivita stavebního spoření v posledních letech trochu poklesla vlivem snižujících se úrokových sazeb, jedná se stále o produkt vhodný pro zaručené zhodnocení uložených peněz.

Od roku 1993, kdy byl uveden na český trh, doznal systém stavebního spoření několika významných změn. Poradíme vám, jak ze stavebního spoření vytěžit maximum s ohledem na účel, pro který jste si stavební spoření pořídili, či pro který se ho zřídit chystát.
 

Co je stavební spoření

Stavební spoření je primárně určeno pro čerpání peněz na stavební projekt – výstavbu, rekonstrukci či jiné stavební úpravy. Pokud se však nerozhodnete čerpat úvěr ze stavebního spoření, můžete našetřené peníze použít na cokoli.

Spoření se zakládá na minimální dobu 6 let. Po tuto dobu je vám připisován úrok a státní podpora. Po uplynutí této vázací lhůty můžete smlouvu vypovědět, získat naspořené prostředky včetně státní podpory a využít je za libovolným účelem. Nebo se můžete rozhodnout pro získání úvěru ze stavebního spoření a použít jej pro financování bytových potřeb.

 

Můžu vypovědět spoření předčasně?

Ano. Ale v případě vypovězení smlouvy před uplynutím vázací lhůty ztrácíte nárok na vyplacení státní podpory a zaplatíte určitý poplatek z cílové částky

Před uplynutím vázací lhůty však můžete i začít čerpat úvěr ze stavebního spoření. Musíte však splnit několik podmínek, mezi které patří například splnění minimání doby spoření (nejčastěji 2 roky), dosažení minimální naspořené částky (40 % z cílové částky) a další.

 

Pro koho je stavební spoření

Vzhledem k povaze stavebního spoření volí tento produkt často rodiče za účelem spoření pro své potomky. Zdaleka to však není jediná motivace ke spoření pomocí tohoto produktu a vždy je potřeba celé stavební spoření nastavit s ohledem na účel spoření.
 

 

Sami nejlíp víte, co potřebujete

Pomůžeme vám nastavit „stavebko” přesně podle vašich potřeb. Spolupracujeme s několika stavebními spořitelnami a z jejich portfolia vybereme tu nejvhodnější variantu pro vás. Ozvěte se.

 

Mohlo by vás zajímat

icon-animated-coumime-2
Myslete zodpovědně a zabezpečte svou rodinu a blízké pro případ nenadálých životních událostí. Nechte si ušít pojištění na míru. Pomůžeme vám vybrat kvalitní pojišťovnu a nastavit pojištění přesně dle vašich potřeb.
icon-animated-coumime-6
Čert nikdy nespí. Zajistěte svůj majetek proti krádežím, požárům či vandalům. Buďte kryti i v případě škody způsobené v běžném životě nebo v zaměstnání. Poskytneme vám dokonalou ochranu movitého i nemovitého majetku.
icon-animated-coumime-3
Vyhovuje vám delší doba splatnosti a nižší úroková sazba? A kdo nabízí nejnižší úrok? Naši specialisté vám pomohou nastavit hypotéku přesně dle vašich možností. Přiblížíme vám vaše sny o novém bydlení.