Úvěry a hypotéky

Úvěr, úrok, bonita, anuita, jistina... Řešíte bydlení? Nebo uvažujete nad spotřebitelským úvěrem? Žádné strachy. Srovnáme pro vás úrokové sazby a další úvěrové podmínky všech zásadních bank na trhu a pomůžeme vám vybrat a hlavně získat tu správnou hypotéku pro vás. Ozvěte se a otevřete si cestu k vysněnému bydlení či čemukoli, po čem toužíte.
 

 

Co je hypotéka

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, za jehož splacení dlužník ručí nemovitostí. Kromě účelové hypotéky, striktně vázané na investici do nemovitosti, je na výběr i neúčelová hypotéka, kterou lze využít na cokoli (vyjma podnikání). Jedná se o tzv. americkou hypotéku.

Hypotéka je splácena pravidelně a typická délka splácení je 25 – 30 let. Podle výše měsíční splátky rozlišujeme anuitní, progresivní a regresivní způsoby splácení. Finanční odměnou za půjčku je pro banku úrok. Uvádí se jako roční sazba a bývá nižší než u většiny ostatních typů úvěrů.

V případě, že máte zájem o hypotéku, ale na přechodnou dobu nedisponujete nemovitostí vhodnou k jejímu zajištění, můžete pro překlenutí této doby využít předhypoteční úvěr. Jde o typ spotřebitelského úvěru určeného pro financování investic do nemovitostí.

Může se stát, že v průběhu splácení hypotéky narazíte na jinou hypotéku s výhodnějšími podmínkami. V tom případě se vyplatí provést tzv. refinancování hypotéky. Tedy splacení aktuálního hypotečního úvěru novou hypotékou u jiné banky. Je však důležité provést tento krok v době fixace úrokové sazby původního úvěru.
 

Co je spotřebitelský úvěr

Jedná se o klasický úvěr určený pro spotřebitele, tedy pro jednotlivce na nepodnikatelské účely, jako je třeba nákup spotřebního zboží, auta, vybavení domácnosti a podobně.

Ručení u tohoto typu úvěru může, ale nemusí být nutné – vždy záleží na výši půjčované částky. Ručit můžete movitým či nemovitým majetkem, případně si sehnat ručitele. Podobně jako u hypotéky i v případě úvěru je odměnou za půjčku úrok. Splátky probíhají v pravidelných měsíčních intervalech.
 

 

Hypotékám rozumíme

O hypotékách bychom vám mohli povídat dlouhé hodiny. Ozvěte se, řekneme vám vše, co potřebujete vědět, a pomůžeme vám nastavit vaši hypotéku či úvěr správně. Tedy tak, abyste je v pohodě „utáhli” a aby vám maximálně pomohly.

 

Mohlo by vás zajímat

icon-animated-coumime-5
Investujte své volné prostředky výhodně a chraňte své peníze proti inflaci. Možností máte spoustu: reality, realitní fondy, fondy kolektivního investování nebo třeba zlato.
icon-animated-coumime-6
Čert nikdy nespí. Zajistěte svůj majetek proti krádežím, požárům či vandalům. Buďte kryti i v případě škody způsobené v běžném životě nebo v zaměstnání. Poskytneme vám dokonalou ochranu movitého i nemovitého majetku.
icon-animated-coumime-1
Nejbezpečnější a nejoblíbenější produkt na trhu. Ideální pro ty z vás, kteří upřednostňují bezpečí a střednědobý spořící horizont s perspektivou výhodného úvěru ze stavebního spoření.